reede, 31. mai 2019

Shenzhen - 500 meetrit vertikaalis!

Päästev finiš :) 

3201 trepiastet läbi 116 korruse, vertikaalselt 500 meetrit. Jooksu tegi keerulisemaks ja aega võttis palju ka see, et kokku oli 8 vaheplatvormi (ca 50m) kus tuli vahetada trepikoda ja oli võimalik vett juua. Esimese joogi võtsin ca 80-ndal korrusel. Esialgu plaanis ei olnud kuid palavus oli meeletu ja hea oli korraks kurku kasta ja pead jahutada.

23 minutit ja 26 sekundit - 19 koht. Võib rahule jääda. :)
Pulss avg 179 max 187

Võtsin ka aega iga 25 korruse peal:
25 korrust 5:06  111 tõusumeetrit
50 korrust 4:57  103 tm
75 korrust 4:38  105 tm
100 korrust 5:24 112 tm
116 korrust 3:18 76 tm
Selline võistluse tükeldamine tegi distantsi kannatamise oluliselt lihtsamaks. Peale igat 25 korrust hakkasin jooksma taas järgnevat ja mõtlesin vaid hetkel läbitavale lõigule, mitte sellele kui kaugel finiš on. Tundub, et toimis.

Mis tunne oli?
Kartsin isegi hullemat ja võibolla just seetõttu suutsin hoida pea külmana ning alustada rahulikumalt, mis lõppkokkuvõttes tuli pigem kasuks. Väita, et kerge oli aga ei saa - sai ikka omajagu kannatatud kuigi kerge varu jäi sisse, mille saab vb juba järgmine aasta paremaks tulemuseks realiseerida. Päris palju võistlejaid jäi minust vähem kui minutiga ettepoole - see aga sellisel distantsil on täiesti teostatav.Tervisekontroll. 

Kui võtta võrdluseks Olümpia hotell oma 26 korruse ja 80 tõusumeetriga siis selle PingAn Finance Centeri kõrgetest korrustest annab aimu see, et sama kõrguse juures oleks Olümpias ca 160 korrust - ulme, Teletornis aga 185 korrust  :D

Pildil koos Görge Heimann-iga. Foto:erakogu
Olles juba nii mõnelgi rahvusvahelisel trepijooksul käinud siis on ka tekkinud palju uusi tuttavaid. Pildil koos Tallinna Teletorni selleaastase võitjaga. Kui Teletornis kaotasin talle napi 13 sekundiga siis siin juba kalendriga :) Aga mul veel vanuse poolest 16 aastat aega, et ta aeg üle lüüa. :D

Rahvusvaheline seltskond. 

Eesti lipp kõrgustes. Foto:erakogu
Lisaks minule oli võistlustules ka Merlyn Valma, kel õnnestus naiste arvestuses saavutada 10 koht.


Meeste tulemused.

Naiste tulemused.


Aeg vaadet nautida ja on ikka palju nuppe :) . Fotod:erakogu


                                            
                                            
                                           
PingAn Finance Centre Shenzhenis on 2019 aasta seisuga oma 599.1 meetrise kogukõrgusega maailma neljas kõrghoone.

ICC, Hong Kong 484m

Kuna sai veedetud üks päev ka naaberlinnas Hong Kongis, kust toimus lend tagasi koju, siis tundus loogiline ära käia ka sealse kõrgeima hoone ICC vaateplatvormil. Asub see 364 meetri kõrgusel 82 korrusel. Kuigi hoonel on kõrgust ja korruseid oluliselt rohkem siis ülespoole sealt ei lasta. Detsembri alguses toimub seal samas tornis ka Vertical World Cirquit sarja trepijooks. Vaatamata vihmasele ilmale olid ülevalt päris ok vaated linnale.

Silkaway Hotelli trepijooksu start :) Foto: erakogu

Peale lõunat sai ka väike trepitrenn tehtud. Hotellis oli treppidel distantsiks 21,5 korrust. Lendasin hooga peale ja aeg 1:28 - uus mitteametlik rekord sellel trepil. Teise korra tegin vähe rahulikumalt. Kolmandal katsel aeg 1:32 ja neljas jälle rahulik. Lisaks meeste tippmargile tegi ka Merlyn seal ühe tugeva jooksu ja sai ajaks 1:42 Julgen arvata, et need ajad on ja jäävad sellel trepil parimateks kuni see hoone veel püsti püsib! Huvitav oli ka see, et kui päev varem joostud 116 korrusest jalad haigeks ei jäänud siis need lühikesed sprindid mõjusid säärelihastele päris korralikult ja järgmiseks päevaks oli üsna tugev lihasvalu tõsiasi.

4 korda 21,5 korrust ja nagu aurusaunast tulnud. Foto: erakogu
Hong Kong Island Foto:erakogu
Finnair - üle prahi lennufirma! Foto:erakogu

Järgmine välisvõistlus 24.08 Ostankino, Moskva


                                   
                                   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar