Teisipäev, 26. märts 2019

Trepijooks SEB-s 2019

Vaade SEB hoonest. Foto: Erkki Viljarand


Alustame algusest ehk milline nägi välja mu nädalane treening ennem SEB-d?

E jooks 20min 4km
E trepitrenn teletornis 4*63korrust (korra tugevalt 4:46) aasta varem umbes sama seis sellisel ajal.
T jooks 25min 5km
T üke ca 1h
K kerge suusatamine 1h
N jooks 35min 6km
N trepilõigud 4*250astet (Põhjakonna trepil) korra 46sek (4 sekundit aeglasem kui 2017 võistlusel)
Antud treening aga põhjustas säärtele järgnevateks päevadeks lihasvalu, mis alles ka esmaspäeval. Tõonäoliselt vist sellest, et seal pole lifti ja ka alla tuli jalutada, mis oli aga jalgade jaoks täiesti uus koormus.
R ja L puhkus
P jooks 20min 3,3km
P sõudeergomeeter 20min tegin lühikesed sprindid sisse
P kerge üke 15min
Tunde tagasihoidlikult, kuid 2 teravamat treeningut nädala esimesel poolel. Siit võib eeldada sarnast tulemust SEB-s kui eelmine aasta. Optimistina julgen pakkuda, et parandan eelmise aasta aega 1:24,1 paari sekundiga.

(kirjutasin selle osa võistluspäeva hommikul)


Meeste esikolmik. Vasakult Erki Seier, Rauno Tiits ja Lauri Ulm Foto: Erkki Viljarand

TULEMUSED
Ajakiri Jooksja

Nagu eelolevalt pildilt näha siis õnnestus Lauri ees võit ära võtta ja sellega ilmselt ka karikasari ära võidetud. Kergelt see kõik aga ei tulnud. 

Päästev finiš. Foto: Erkki Viljarand

Enesetunne enne jooksu oli väga ok ja soojendust tehes tundsin, et minekut on küll ja veel. Võistlusel võib aga kõike juhtuda ja ka juhtus. Stardist sain hästi minema ja tempo püsis korralik - siis aga hakkas juhtuma :) Kuskil 15-nda korruse paiku koperdasin ja lendasin parema õlaga vastu seina, kus oli valgustite lüliti. Sealt edasi vasaku käe peale pauhti vastu maad. Õnneks päris selili ei lennanud ja sain püsti tagasi ja üritasin jätkata. Korraks läks ka peaaegu pimedaks kuid õnneks lükkas meditsiini abi Kristjan üleval kohe tuled sisse tagasi. Täpselt ei mäleta aga vist paistis õuest tänava valgus sisse ja päris pime ei olnud kordagi. Korruse jagu läks aega, et tempo taas üles võtta. Tuleb tõdeda, et see hetkeline puhkus aitas jalad taas kergemaks saada :) Üleval pikali polnud vaja visata kuid kuri olin enda peale küll. Minu õnneks sellest kõigest siiski piisas, et 0,9 sekundiga Lauri Ulmi eest võit ära võtta - seiklus missugune see jooks. Samuti sai enda rekordit sekundi võrra parandatud.

Juba vähem kui kahe nädala pärast jagatakse teletornis EMV medalid trepijooksus. Samuti on Tallinna Teletorni trepijooks Towerrunning Tour-i ja WFGT rahvusvaheline osavõistlus. See toob siia ka mitmed maailma tippjooksjad nii naiste kui meeste arvestuses. Saab põnev olema.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar