teisipäev, 20. märts 2018

Trepisprint Raadimajas 2018

Reedel sain kutse Raadio 4 -st, et teha esmaspäeva hommikul Raadiomaja treppidel intervjuu. Hea meelega nõustusin vaatamata sellele, et juba õhtul oli võistlus treppidel. Saigi näha kuidas väike pingutus treppidel võistlupäeva hommikul keha käima tõmbab. Kõigepealt lühike intervjuu ja siis jooks 10-nda korruseni - seda aja peale. Maksimaalselt muidugi ei pingutanud ja aeg 41 sekundit pole teab mis saavutus. Õhtul ootas ees 11 korrust.


Hommikune Raadio4 intervjuu Raadiomaja trepilt. Foto:erakogu

11 korrust ca 240 trepiastet. Aeg: 0:41,0 Koht:7
Sprint on alati ettearvamatu, sest iga pisiasi loeb. Üks komistus, libisemine või rütmi kaotamine hetkeks võib põhjustada ajakaotuse, mille tulemuseks nii mõnelegi konkurendile napp allajäämine.
Vaadates stardinimekirja leidus seal 4 nime: Indrek Vait, Sander Kaur, Lauri Tanner, Rando Riks - kõik tugevad sprindis ja võimelised võitma. Nagu SEB jooks nädal tagasi tõestas, siis kõik on võimalik! Lisaks neile pidasin üllatusvõimeliseks Henri Kaarmat, kes sügisel Põhjakonna trepijooksul Viimsis näitas, et on sprindis väga tugev.


Trepisrinterid. Rando Riks, Sander Kaur ja Lauri Tanner. Foto: Erkki Viljarand


Viiest mehest 3 keda välja pakkusin hõivasidki poodiumi. Taaskord oli teistest üle Sander Kaur, kelle tehniliselt tugev sooritus teistele sõnaõigust ei jätnud. Aeg 35,8 räägib enda eest. 2,4 sekundiga saavutas teise koha Rando Riks ja kolmas oli Lauri Tanner.

Naistest mahtusid 3 esimest lausa 2 sekundi sisse. Kui võidu võttis ka SEB-s parim olnud Merlyn Valma, siis teine koht läks noorteklassi võistelnud Ello Heiskonenile, kellele jäi kõigest 0,1 sekundiga alla Sigrid Turja.

Lauri Tanneri stiilinäide. Minul sellist minekut polnud. Foto:Erkki Viljarand

Usun, et paljudele oli üllatuseks minu kehv esinemine - alles 8 koht ja kaotus võitjale 5 sekundit, mis on terve igavik. Mis siis ikkagi juhtus? Juhtus see, et teravust pole ja lisaks sellele tegin tehniliselt kehva soorituse - koperdasin paar korda ja ei leidnud head rütmi. Kui võitja võttis 4 astet korraga siis mina 2-3, mis kohati ajas jalad ikka korralikult sõlme. Miks ma siis ka 4  astme kaupa ei jooksnud? Pole seda harjutanud ja 3 sekundiga selgeks ei saa. Pikematel maadel, ka teletorni treppidel sedasi kaugele ei purjetaks. Panused on mujal lihtsalt. Mitte, et ma järgmiseks hooajaks midagi muuta ei proovi aga hetkel pole sel lihtsalt mõtet, kuna võib kasu asemel kahju tuua.

Eelmine nädala treeningud:
E: SEB trepijooks
T: jooks lindil 30min, sõudeergomeeter 35min, keharaskusega jõud 10min
K: trepitreening teletornis 7*870astet esimene ja viimane rahulik, 5* ajaga 5:40-5:50
N: lõunal suusatamine 1h + õhtul ujumine 25min
R: suusatamine 2h
L: suusatamine 3h
P: puhkus
Kokku: 9h
Antud nädala pealt võiski tegelikult ennustada Raadiomajja sellist tulemust nagu tuli.

Intervjuu ETV+ Foto:  Erkki Viljarand

Juba homme taas võimalus Teletorni treppidel trenni teha, et olla hea hoos 1 aprillil kui kavas Teletorni trepijooks 2018. Sel aastal on see taas rahvusvahelises Towerrunning Tour kalendris, mis tähendab, et Tallinnasse on oodata ka trepijooksjaid maailma edetabeli top 30 hulgast. 
Ise asun seal veebruari seisuga 344 punktiga 17 kohal. Teletornis võidu võtmiseks pean kindlasti sel aastal üle jooksma oma 2 aastat tagasi püstitatud aja 4:46, kas ja kellega võistelda tuleb selgub juba peagi. Seniks aga tuleb jätkata treeningutega ja anda endast parim.

Kohtumiseni treppidel!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar