laupäev, 16. november 2019

Roque del Conde - mäevallutus meie moodi!

Korteri taga mida üürime asub Adeje mäestiku kõrgeim tipp Roque del Conde. Selle tipus kasvab üks puu, mida on näha ka alt.

Alt vaadatuna. Foto:erakogu

Käisin päev varem natuke jalutamas mööda mäekülge ja jõudsin lähedaloleva künka tippu - ca 400 meetrit üle merepinna. Vaated alla Los Cristianose ja Costa Adeje piirkonnale võimsad. Kuna ma eriline mägironija pole kunagi olnud ja kui aus olla siis oli see mu esmane rännak mäkke, selleks mitte märgistatud rada pidi.

Panoraamvaade Tenerife kuurortitele. Foto: erakogu
Olen varasemalt käinud nii vulkaan Etna kui El Teide (3718m) otsas kuid seda mööda etteantud rada pidi. Seekord aga mööda kive ja põõsaid.

Kaktustest, sel rajal puudust ei olnud, tuli vaadata kuhu astud. Foto: erakogu

Banaaniistandus. Foto:erakogu


Saime puu kätte :) Foto:erakogu
Täpselt nii järsk vahepeal oligi. Foto:erakogu


Panoraam tipust. Foto: erakoguTeel tagasi alla. Foto:erakogu

Kuna kell oli saanud juba 17 läbi ja pimedaks minemiseni ca 1,5 tundi siis otsustasime mööda tuldud rada mitte tagasi minna kuna oli oht, et ei jõua õigeks ajaks kohale. Valisime ametliku matkaraja, mis viis meid Aronasse. Sealt aga tagasi korterisse pea 15-20 kilomeetrit. Lootsime leida takso või mingi muu lahenduse. Ei tulnudki pikalt otsida, sest täpselt sel ajal kui olime Aronasse jõudnud lõpetas oma matka ka kohalik Hispaanlane, kes meid lahkesti oma auto peale võttis ja alla Los Cristianosesse ära viskas. Sealt jäi aga omajagu ehk pea 5-6 kilomeetrit autoni. Selle asemel, et takso võtta või jalutada otsustasime ka väikse jooksutrenni päeva ära mahutada - mõeldud tehtud. Peale pea 5,5 kilomeetrit ja 180 tõusumeetrit olimegi tagasi auto juures ja sealt mõne minutiga sihtpunktis.


Läbi maalilise oru. Foto erakogu


Matkarada Arona linnast antud mäe tippu on see ülemine joon punasest täpist kuni mäe otsa, ehk ca 320 tõusumeetrit (alustatakse olles juba kõrgemal kui 600 meetrit) ja 4 kilomeetrit. Meie alustasime aga ca 200 pealt ja kilomeetrid mööda mäekülge ülespoole liikudes jõudsime lõpuks matkarajale. Kõik see võttis oodatust kauem aega kuna kogemused selles vallas puudulikud. Vahepeal lisas adrenaliini ka koera kujutisega märgid. Õnneks selgus, et tegu on koerte koolituse alaga - nii vähemalt google translate väitis. Õnneks ühegagi neist kokku ei puutunud ka :)
Rohelisega on märgitud kaardil looduskaitse ala. Alguspunktist paremale vaadates jäi banaaniistandus, millest ka pilt üleval pool.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar