pühapäev, 14. aprill 2019

91. Rabajooks - jooksuhooaeg avatud!

Mingit kindlat plaani seal osaleda tegelikult ei olnud ja veel vähem mingit head aega joosta. Soodsate asjade kokkulangemisel jooksin aga enda kohta päris viisaka tulemuse välja. 22 minutit täpselt ehk 3:40 km/kohta. Kella järgi sain distantsiks 6km.

Lõpusirgel. Foto: Tiit Tatter
Muidu ehk polekski nii palju pingutanud kui "jänes" Lauri poleks ees jooksnud. Mõtlesin, et hoian tema selja taha nii kauaks kuni jaksan. Kõigepealt kilomeetri, siis mõtlesin, et kannatan ka teise ära. 

Kerge ei olnud ja algustempo oli ebamugav - soojendust ei jõudnud eriti teha ja selle mõjud olid jooksu alguses tugevalt tunda. Suurim hirm, et hakkab pistma õnneks ei realiseerunud kuni finišini. Teiseks häirivaks faktoriks oli päev varem toimunud fartlek Hiiul, kus sai ka seier tõusudel natuke liialt punasesse aetud. See ja vähene jooksukilometraaz tekitas reie lihastes kanguse ja jõu puuduse. See kõik aga tuleviku tarbeks kasulik kuigi tolle jooksu "powerit" võttis omajagu maha.

Kannatasin siis ka kolmanda kilomeetri ära ja pulss oli juba 180 pügalast üles poole rühkinud. Millegipärast aga läks olemine kergemaks ja Lauri sabas jooksmine ei olnudki enam nii hull piin. Kilomeeter lõpuni ja jäin ootama millal ta kiirendab aga oh üllatust seda ei juhtunudki. Pool kilomeetrit ennem lõppu leidsin aga ise hoopis jõudu juurde panna ja nii mõnestki konkurendist mööduda ja ka vahe sisse joosta. Kuna protokolle seal ei koostata siis eelduslikult olin vast seal 10-20 koha vahepeal. Ajaga ja jooksuga olen igatahes rahul ja algav suvi on jooksurindel paljulubav.

Tüdrukute jooksu 2 parimat. Foto:erakogu

Meie pere jaoks oli tegu taaskord ühise sportliku päevaga. Lisaks minule osalesid tüdrukud noortejooksul, kus Mariliis saavutas ajaga 29:45 teise koha :) 
Proua läbis aga raja lapsevankriga koos pisipõnniga. Seega toredast üritusest ja ilusast ilmast said osa kõik meie pere liikmed. 
Juba veebruarist alates olen käinud ka jõudumööda Täppsportlaste trennis ja nüüd ka liitusin nendega. Lähituleviku arengu loodan saavutada koostöös treener Riho Ment -iga.

Järgmiseks lõpetan kolmapäeval trepijooksu karikasarja ja siis pühapäeval oleme kogu perega taaskord jooksurajal - sedapuhku jookseme veteranide toetuseks Tallinna Sinilillejooksul.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar