reede, 12. oktoober 2018

Berliin 2018

Tänasel päeval Berliini - lihtne, mugav, taskukohane! 

Lennujaamas saab tänu Myfitnessile vormile veel viimase lihvi anda :) Foto:erakogu.

Põhjust minemiseks pole vaja muidugi kaugelt otsida. Laupäeval 13.10 toimub seal Berlin Run Up nimeline trepijooks Park Inn by Radisson Berlin hotellis. Distantsiks 770 astet läbi 39 korruse. Kogutõus ca 110 meetrit. Tegu on Saksa karikasarja etapiga ja osalejaid üle 200


Park Inn by Radisson Berlin Foto:erakogu

Kuna linn ja selle ajalugu huvitav ning varem käinud pole siis sai otsustaud, et viibime seal 4 päeva. 
Soodsaks asjaoluks oli ka airbalticu mugav otselend. Neljapäeva pärastlõunaks Berliini ja pühapäeva õhtuks koju tagasi. 

Vaade ööbimispaigast Ibis hotellist. Võistluspaik alla 1km Foto:erakogu

Kahjuks või õnneks Berliini kõrgeimas hoones ehk teletornis võistlusi ei korraldata. Antud hoone vaateplatvorm asub 203 ja antenni tipp 368 meetri kõrgusel.

Brandenburgi värav. Foto:erakogu
Kuna aega ja viitsimist ennem väljalendu mingi kultuurikava kokku panna ei olnud, siis sai mindud kergema vastupanu teed ja ostetud kohapealt hop on/off bussi reis. Sisaldas see 18 peatust "tähtsaimate" vaatamisväärsuste juures. Lennujaamast sai ostetud Berlin tourist card (29.-), mis sisaldas 72 tundi ühistransporti ja lisaks soodustusi erinevatel piletitelt. Kaasa arvatud see bussituur. Turismikaardi kasuks rääkis ka see, et lisaks minule sai kaasasolev tütar koos minuga tasuta sõita ehk talle polnud vaja eraldi ühissõiduki piletit osta.


Friede, friede, friede! Taamal Berliini Võidusammas. 

Venemaa suurtükk Berliinis. Foto:erakogu
Charlottenburgi loss
Selle lossi juures hakkas Lisettel kultuurist üleküllus tekkima :) Tema õnneks oli ainult pool päeva veel jäänud. Tegelikult polnud häda midagi - oli vaja veits akusid laadida. Valimisime ühe tänavaäärse kohviku ja võtsime  aja maha. Kohv, mahl ja suured võileivad ning teekond võis jätkuda.

Kohalikus kohvikus. Foto:erakogu
Järgnevaks atraktsiooniks oli "panorama view" 24 korruselise hoone katuselt. Lisaks suurepärastele vaadetele linnale tegi sell koha eriliseks lift. Nimelt viib see üles 24 korrusele kõigest 20 sekundiga - sinna hulka kuulub ka kiirendus ja pidurdus. Tekkis imelik tunne küll :) 

Kanada? Petaks ära küll? 


Väga sürr. Foto:erakogu
Oma kultuurireisi osa lõpetasime Berliini müüri tutvustava osaga. Parima ülevaate sellest saab "Checkpoint Charlie" juures - ajalooline piiriületuskoht ida ja lääne vahel. 

Berliini müüri jäänused.


Checkpoint Charlie
Sealsamas lähedal oli loodud tänapäeva tehnilisi lahendusi kasutades võimalus minna ajas tagasi ja vaadata panoraamvaates ning 3d- s 1980 aasta olustikku Berliini müüri ääres. Olles ise vaba maailma poolel maja rõdul. Väga äge lahendus!


Nüüd aga tuleb seada sammud "aasiakasse" ja teha viimane võistluseelne süsivesikute laadimine, et homme olla parimas löögihoos ;)

Kohtumiseni treppidel!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar