pühapäev, 13. mai 2018

Red Bull 400 Lahti 2018

Elu raskeimad 400 meetrit?
Jah, pole kahtlustki - see on uskumatu pingutus.

Paar aastat tagasi sain oma esmase kogemuse taolisest hullusest Red Bull 400 Kuopio etapilt kätte. Tol korral olin 14-s ja suurde mängu kaasa ei rääkinud.

Esmalt vaja täita ankeet, et korraldaja ei vastuta mitte millegi eest. Foto:erakogu

Seekord olid aga ootused võtta top3 koht nii meeskondlikult Team Estonia-ga (Mardo Lundver, Rando Riks, Sander Kaur ja mina) kui ka individuaalis.
Ebaõnn saatis mind kvalifikatsiooni viimasesse ehk kuuendasse jooksu, mis tähendas, et meeskondliku ja finaaljooksu vahelised ajad jäid väga lühikeseks. See aga pani põntsu taastumisele. Aitasin ka ise tublisti kaasa, et enda elu ikka võimalikult raskeks teha võttes oma kvalifikatsioonjooksu ja ühtlasi kogu eeljooksude võit ajaga 1:57,8 Keegi teine aega alla 2 minuti ei jooksudki. Takkajärgi tark olles oleks pidanud 30 sekundit aeglasema aja jooksma, et end edaspidiseks säästa kuid kuna jooksu ajal polnud aegadest aimugi siis sai ikka korralikult vajutatud, et finaalkoht välja võidelda. 

Üles jõudes nägin Randot, kes oli samuti oma eeljooksu kinni pannud kuid seda sellise pingutusega, mis ta maosisu sinnasamasse ülesse sundis jätma. See pani muretsema kuna mees oli kergelt öelda näost ära ja taarus mööda treppe allapoole, et peagi teha uus start teatemeeskonna eest. 

Kuldne nelik - Rando Riks, Rauno Tiits, Mardo Lundver, Sander Kaur Foto:erakogu
Korraldajad olid ajakava nii korralikult kokku surunud, et peale eeljooksu jäi vaid viiv ning pidigi juba minema teatejooksu starti. Kui algselt pidin jooksma viimast neljandikku siis mängisime järjekorra ümber ja võtsin enda kanda hoopis esimesed 100 meetrit. Seda ainult allamäge - selline lõik siis trepijooksjale :) Õnneks hakkas siis asi venima ja teatevahetuse kohtade sissevõtmine võttis oma jagu aega ja nii mina kui Rando saime sel ajal ennast taas koguda.

3....2....1....Gooooo!
Fakk see oli julm - sprint allamäge. Asi mida ma absoluutselt harjutanud pole. Eelneval õhtul käisime sealsamas laste mäel pulga üleandmist harjutamas ja kuna plaan nägi ette, et esimest vahetust jookseb Mardo siis ka tema oli see, kes seda kõige rohkem harjutas. Lohutasin end sellega, et kui suudan püsti jääda ja kuidagi Randole teatepulga üle anda ilma seda maha pudistamata siis selle allamäge lõiguga mingit katastroofilist vahet teistega sisse pole võimalik lasta. Kerge ei olnud ja kukkumise piiril sai mäest alla tuhisetud ja õnneks kõik õnnestus. Esimene ma polnud kuid vahed polnud suured. Nähes kuidas Rando mäge vallutama hakkas siis lõi ikka pulsi niisama ka üles. Vend lihtsalt vajutas eespool olevatele järgi ja Mardo sai juba esimesena minema. Sel hetkel hakkaski tunduma, et kurat me paneme selle võistluse kinni. Ka Mardo tegi oma vahetuse hindele 5+ ja Sander pidi vaid ära vormistama. Pärast ütles, et nähes Mardot esimesena tulemas sai veel powerit juurde. Teatepulga kätte saades spurtis nagu Usain Bolt parimatel päevadel :) See lõpu 100 meetrit oli nagu sein kuid mees pani lihtsalt tuima näoga joostes üles. Vahe konkurentidega kärises 50 meetrini - seljavõit Team Estoniale! Võiduaeg 2:09 , järgmine võistkond saabus ajaga 2:29! Kokku tiime 30
Oli see vast positiivne emotsioon mida see jooks pakkus. Isegi takkajärgi videot vaadates lööb pulsi üles :)

Lõdvestuseks valluatasime meeskondlikult mäe veelkord peale autasustamist. Foto:erakogu

Ja siis peale teatejooksu tuli asuda finaaljooksu starti - endal jalad pehmed all. Proovisin ka mõned lahtijooksud veel teha, et näha seisu kuid mida ei olnud oli värskus. Lohutasin end sellega, et ka teistel on raske. Jälle 3....2....1...Goooo ja minek. Allamäge lõigu võtsin rahulikult ja nii mõnegagi tuli vahe sisse - see aga ei tähendanud midagi. Hakkas üks lõputu ronimine pihta 150m märgis oli kõik veel kontrolli all ja liikusin liidritega samas tempos. 200m peal hakkas aga meeletult raske, siiski pingutasin hambad ristis ja kannatasin ära. Siis 300m ja tõus hoovõturajale. Siin sai selgeks, et võidu eest ma seekord ei võitle - polnud lihtsalt käiku mida juurde panna. 50m minna oli veel 2 ja 3 koht käeulatuses - ole vaid mees ja vajuta :) Aga mida sa vajutad kui jalad ei liigu, kopsud põlevad ja pulss on kosmoses? Õnneks ei saanud 4 kohta, lõpetasin viiendana. Olin jätnud endast kõik rajale. 10 minuti ei saanud üleval oma jalgu liigutada, selline valu oli sees, et hakka või nutma :D 
Olen pettunud?
Ei ole! Meeskondlikult saavutasime võidu - selleks me siia tulime! 

Eesti Meeste etteasted:
Miesten alkuerät 4-6
Rando Riks võidukas kvalifikatsioonijooks alates 9:40.
Rauno Tiits võidukas kvalifikatsioonijooks alates 17:40.
Miestem/seka viesti
Team Estonia võidukas etteaste alates 6:50.
I vahetus Rauno Tiits, II vahetus Rando Riks, III vahetus Mardo Lundver, IV vahetus Sander Kaur.
Miehet Finaali
Rauno Tiits ja Rando Riks jõukatsumine Lahti suure suusahüppemäega videost järgivaadatav alates 4:30.

Pilet 2019 aasta Red Bull 400 Lahti võistlusele on juba ostetud! Loodan seal individuaali tulemuse ära parandada ja ka Team Estonia tuleb viia järjekordse võiduni!
Mõtled, et aega on? ei ole, kohti piiratud arv ja nõudlus väga suur. Eelmine kord läksid kõik meeste individuaali pileti 1-2 nädalaga.

Millised olid kulud?
Laev 4 inimest + auto 21.-/nägu
Hostel 28,5.-/nägu
Osalustasud 35.- /individuaal  25.-/meeskondlik
+küte, söök-jook

Elämä on laiffi
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar