neljapäev, 8. detsember 2016

Ka seitsme tunni mehest võib asja saada...

Järgnevalt väike ülevaade kuidas on toimunud minu senine areng läbi suusatamise vaatepunkti.
Võib öelda, et alustasin treeningutega 2009 aastal olles 25 aastane. Eelnev sporditaust mul puudus kuid vastupidavusalade jaoks olid head eeldused olemas. Selleks ajaks olid suuremad pidutsemised peetud, püsisuhtes ja õnnelik kahe tütre isa - ideaalne aeg alustada spordi tegemist! Sai alustatud tasa ja targu suusatamisega - muud alad lihtsalt ei meeldinud ja ka töö soosis pigem talviseid tegevusi. Esmatutvuse Tartu maratoniga tegin juba küll 2005 -ndal aastal kuid sellest võiks kunagi lausa pikema loo kirjutada. Lühidalt otsustasin hea sõbraga, et läheks ja teeks - tegimegi, kuid väga valusa hinnaga. Nagu allpool näha siis päris mitu aastat ei tahtnud suusatamisest mitte midagi kuulda :)

2005 a. TM lõpetajamedal. 


Tulemused ja areng läbi aastate: TM(Tartu maraton)
2005 - Esmane maraton mitte mingi trenni pealt:            TM 6h 50min  - täielik õudukas :) 2234 koht
Varustus sai laenutatud ja määrimisest ei teadnud midagi.
2009 - Sai nauditud melu ja rõõmsalt sõidetud:               TM 6h 2min                               2893 koht
Talve lõpuks sai 500km kokku kuid enamus peale maratoni. Siitpeale tekkis ka armastus suusatamise vastu.
2010 - Suusaoskus paranes ja koormuste tõusu najal       TM 4h 52min                           1316 koht
Hooajaga kogunes 900km
2011 - Aastane areng taas korralik:                                   TM 4h 9min                         1031 koht
1600km suusatamist. Üle kahe tunnised suusaotsad oli juba normaalsus.
2012 - Estoloppetil saja piiri lähedale jõudmine.              TM 3h 48min                           538 koht
Kehv talveilm tõi vaid 1200km. Tahe teha sporti ka muul ajal kui talvel lisas tegevustesse nii jooksmise kui ka ujumise.
2013 - Läbi valu ja vere.                                                    TM 3h 24min                         369 koht
Alutagusel sai kukutud ja mingi roidevaheline põletik vms asi saadud. Avaldus see teravas valus rinnus kui ennast liigutada. Tartu maratonist mitteosalemine ei tulnud aga kõne allagi. Valuvaigistid sisse ja starti. Veri läks aga vedelaks ja finishis avastasin, et nina ja number on verd täis. Meditsiinipersonal korjas mu aga otsejoones med telki ja tegi ekg - õnneks kõik oli korras. Suusakilomeetreid kogunes hooaja jooksul 1900. Tallinna suusamaratonil õnnestus tõusta saja sekka ehk 69 koht. Lisandusid rattatreeningud.
2014 - Lumevaene talv. TM jäi ära. Õnneks sai just sel aastal Vasaloppetil osaletud. Mingi valemiga pandi mind esimesse stardigruppi. See tähendas aga seda, et esimene pikk starditõus tuli võtta punases. Kuna aga ilmaolud olid keerulised ja suusad ei pidanud siis sai ennast esimese poolega korralikult kinni tõmmatud ja edasine tuli juba mingis meditatiivses seisundis. Aeg 5:40 ja koht ca 1700. Õnneks siiski mahtusin osalejamedali saajate hulka. Suusatada sai talve jooksul vaid 1100km.
2015 - Korralik sügisene ettevalmistus. Areng igal rindel.  TM 3h 24min                             190koht
Vaatamata samale lõpuajale, mis 2013 olid olud palju raskemad. Talve parim emotsioon: Haanja suusa 100 - 3 koht.  Suusakilomeetreid 1500.
2016 - Taaskord mängis ilmataat mäkra ja Tartu maraton jäi ära. Esimest korda sel hooajal sai suusad alla alles 4 jaanuar. Sai käidud Finlandianhiihtol ja osaletud nii klassikas kui vabas. Parima emotsiooni pakkuski Finlandianhiihto vaba sõit, kus sain 63 koha. Talvega kogunes siiski 1400km.

November 2016

Tänu novembris olnud headele suusaoludele sai juba uue hooaja esimesed paarsada kilomeetrit suusatatud ja loodetavasti saabub peagi uus lumi, et see saaks jätkuda. Kas aga 2017 aasta Tartu maratonil saab saja parema sekka ära sõidetud seda kahjuks ma teada ei saagi kuna elu pakub palju erinevaid võimalusi ja tuleval aastal panen kaardid trepijooksule.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar