reede, 17. juuni 2016

Viin/Brno/Bratislava eelvaatus

Viin/Brno/Bratislava on trepijooksu karikasarjas 200 punkti võistlus ehk omab kõige tugevamat kategooriat. Iga etapp eraldi annab võitjale 80 punkti teisele kohale 68 jne. Kõik väiksemad võistlused, mis pole ametlikus karikasarjas annavad 40 punkti sealhulgas ka sel aastal Eestis korraldatud trepijooksud. Punktid jagunevad sel juhul 40 võitjale 32 teisele kohale jne. Maailma edetabelis lähevad arvesse viimase aasta 8 parimat tulemust ja selle põhjal koostatakse ka jooksev pingerida. Maailma rankingus kõrgel kohal olles hüvitatakse nii mõnelgi võistlusel elamis kui ka osa transpordikulust. Ise asun hetkel 51 kohal :) ja pean oma kulud ise katma. 3 ööd koos majutuse, hommikusöögi ja transpordiga läheb mulle maksma 200.- (korraldajapoolne pakett). Lisaks lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn 112.- ja buss Viin-Bratislava-Viin 8.- 

Hädad põlvega on seljatatud ja paar teravamat trepitrenni ka tehtud. Sai käidud nii Tallinnas linnahalli kui ka Tartus laululava treppidel jooksmas. Nädalase vahega tegin 3*10 seeriat erinevaid harjutusi. Ütleme nii, et ikka väga raskeks läks aga loodetavasti on sellest järgnevateks päevadeks suur kasu. Hommikul käisin ka synlabis vere hemogrammi ja d-vitamiini taset mõõtmas. Veri on nii paks, et vasaku käe veenist ei tulnud rohkem kui üks ampull välja nii, et pidi ka paremasse kätte augu tegema - tegelikult lihtsalt ei tulnud. Hemoglobiin 154g/l , muud näitajad referent väärtuse piires. Meeldiv on ka see, et d-vitamiini näit on 83,9 nmol/l ehk normis. Pool aastat tagasi oli see 45. Vahepeal sai iga päev mingi 3kuud 60µg lisaks tarbitud pluss kevad-suvine päike ka lisaks. 
Nüüdseks olen jõudnud hotelli Bratislavas ja jään ootama uut päeva. Seiklus Tallinna lennujaamast siia oli sellessuhtes igav, et kõik oli lihtne ja sujus hästi.Lend Tallinn- Viin Air Balticuga + Viini lennujaamas bussi peale ja 40min hiljem Bratislavas. Seal 2 km enamvähem otse jalutuskäiku ja olingi Ibis hotellis (trepijooksjate baas) kohal. Homme ehk 17.06 esimene etapp Viinis.
Konkurentidest on kohal maailma edetabeli top 7, neile lisaks USA 2 parimat, Kolumbia ja Mehhiko hetke parimad. Samuti võib oodata kõigis kolmes linnas ka kohalikke tugevaid trepijooksjaid. Unistus on jõuda 10- ne piirimaile kuid eks näis, mis reaaalsus toob.

Bratislavas bussi pealt maha tulles tuli suund ufo tornile võtta.
Pühapäeval tuleb ufo torni joosta
Öine Doonau

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar