neljapäev, 23. november 2023

Towerrunning Tour Final - Shanghai Tower

 

Shangai Vertical Marathon 2023


Startisin number 6 all ja minust minuti varem sai rajale Sander. Enne jooksu olin seadnud kolm eesmärki: olla parim eestlane, joosta Shenzheni ajast kiiremini (rajarekordid olid Shenzhenis ja Shangais sarnased ja ka distantsi pikkus) ja olla top 15. Kaks eesmärki kolmest sai täidetud. Aeg tuli pea poolteist minutit kiirem ja Sander, Kaisa ja Marek jäid selja taha kuid koht tuli alles 21. Sellisel tasemel võistlust vist polegi kunagi trepijooksus olnud. Lisaks edetabeli parimatele oli kohal ka Aasia parimad trepi- ja mägijooksjad.


 
Varasem Shenzeni kogemus tuli kasuks ja startisin ettevaatlikult, sest ees ootas ikkagi 20+ minutit ränka pingutust 3400 trepiastmel, 119 korruse ja 552 tõusumeetri. Minu selja taga startis mitmekordne maailma- ja euroopa meister poolakas Piotr Lobozinski. Teadsin, et ta on võimeline jooksma ca 18 minutiga ja arvestasin, kui ta mu 20 korruse paiku kätte saab siis olen oma graafikus. Möödus ta minust ca 25ndal korrusel ja kolmeks korruseks võtsin sappa kuid siis tuli mõistus tagasi :D 40-nda korruse paiku hakkasin kuulma Sanderit ja 50-nda paiku möödusin. Kahjuks oli ta ainus kellest oli au mööduda aga ega eespool startis ka ju vaid 5 tugevaimat numbrit. Mingi hetk jõudis järgi 3-nda koha saanud austraallane Mark Bourne, kes kasutas vaid üht kätt ja seda ka kergelt. Läks sellises kerges sörgirütmis. Ca 20 korrust enne lõppu möödusid ka hiinlane ja sakslane Görge Heimann. Peagi olid nad silmapiirilt kadunud kuid 10 korrust lõppu kiirendasin ja jõudsin talle finišiks taas järgi. Toibumine lõpu pingutusest oli kiire ja tundsin, et varu jäi sisse. Eks sellisel jooksul ongi ennast raske maksimaalselt ära kasutada, seda enam, et kogemused sellisteks distantsideks on pea olematud.
Trepijooksu aastalõpuvõistlus toimus seekord Shanghais ja sinna jagati maailma edetabeli alusel kutsed koos 600.- reisikompensatsiooni, 2 tasuta ööga ja stardikohaga eliidis maailma edetabeli top 8 mehele ja naisele. Samuti 4 kutset lisaks veel TWA valikul. Kuigi ma olin tabeli reas 10 kohal siis tänu kellegi loobumisele sain siiski kutse võistlusele :)

Esiti ma sellest jooksust väga vaimustatud ei olnudki kuna trenni on tehtud vähe ja vorm polnud suurem asi. Põhitrennideks kujunesid 3mel eelneval nädalal joostud trepitrennid teletornis, kus esmalt tundus asi väga hapu kuid mida trenn edasi seda paremaks läks. Kolmapäeval ehk päev enne äralendu tekkis võimalus joosta Teletornis korra võistluskiirusel üles ja seal saadud aeg 4:59 oli kaugel mu parimatest päevadest siis kerge rahulolu vormi paranemisest oli siiski olemas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar