pühapäev, 15. aprill 2018

1754

120 tunniga 1754 kilomeetrit - selliseks kujunes minu selletalvine suusahooaeg.  Keskmine kiirus 14,6km/h koos võistlustega. Pole paha arvestades seda kuidas talv alguse sai - saabus ju korralik suusailm alles veebruaris. Selleks ajaks olin aga otsinud lund ja radu üle Eesti ja 800 kilomeetrit läbi häda juba kokku saanud :) Panused olid TM ja Finlandia 100km distantsidele tehtud ja usk ja lootus, et need toimuvad tasus ennast ära - toimusid mõlemad ideaaloludes. TM küll täit rahuldust suuskade ettevalmistuse tõttu ei pakkunud kuid õnnestunud sõit Finlandian Hiihtol andis korraliku emotsiooni :) Meenutus antud sõidust

04.04 panin suusahooajale punkti. Foto:erakogu

Peamiselt kogusin suuskadel mahtu ja liikusin 95% ajast aeroobses tsoonis. Vaid võistlustel sai pulss üles aetud. Oma teravamad treeningud tegin kogu talve vältel pigem jõusaalis ja treppidel. Seda kõike selleks, et olla võistlusvõimeline trepijooksudel - eriti Teletorni trepijooksul ning mai alguses MM-il Taipei 101-s.

Haiguseid sai välditud ja põhi peaks suvehooajaks hea olema. Nüüd olen lisanud treeningusse tõusulõike ja kiirusliku vastupidavuse treeninguid, et esmalt MM-il, siis nädal hiljem Red Bull 400 Lahtis ja hiljem suvistel OCR jooksudel heas hoos olla. Vaikselt harjun ka uuesti jooksmisega, sest seda talvel just ülearu ei teinud.  Jooksude sekka ajasin ka ratta välja, sest mitmekülgsus on minu edu võti - seda just selleks, et vaim ei väsiks.

Kena kevadet!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar