pühapäev, 11. september 2016

Elu aeglaseim poolmaraton - SEB Tallinna poolmaraton 2016

Oleks olnud ilmselge lollus hakata proovima joosta uut poolmaratoni rekordit nädal ennem minu jaoks tähtsat trepijooksu Soomes Tamperes. Seega saigi peale mindud eesmärgiga nautida jooksmist ja melu selle ümber. Samuti toetada sõpru Urmast ja Markot. Lõppaeg 1:57:23 andis üllatavalt koha esimese 1200 seas. Rajal tundus, et sellised massid panid mööda, et koht võiks olla viimase kolmandiku seas, seega järgmine aasta kõige hullemat stardikohta ei olegi. Startisime grupist 3000-4000 ja aeg stardipaugust jooneni võttis aega ca 2:30. Plaan oli proovida joosta Urmasele ja Markole uued isiklikud rekordid kuid olukord rajal peale starti seda ei soosinud. Korraldaja otsus keerata rada võrreldes eelmise aastaga teistpidi ei õigustanud ennast ja tekkis olukord, kus rada oli liialt kitsas, et mööduda aeglasematest. Vabamasse vette sai alles ca 10km läbimisel. Selleks ajaks olid aga mõlemad korralikus miinuses ja tundus väga ebatõonäoline aegu parandada. Tagasipöördel Viimsis kustus Marko ära ja jooksin paar minutit eest ära saanud Urmasele järgi. 6km ennem lõppu sai aga selgeks, et ka Urmase aega on lootusetu püüda ja võtsime käigu välja. Peagi oli rajal üks välismaalane, kes kahtlaselt vaarus koha peal edasi-tagasi. Kutsusin abi ja samal ajal aitasid kaasjooksjad ta murule istuma. Peagi ta aga tõusis uuesti püsti ja hakkas sama moodi edasi tuigerdama. Õnneks saabus meedik, kellega ta sai uuesti murule istuma pandud ja ka üks kaasvõistleja jäi teda aitama. See ei olnud ainuke kord rajal, kus oli ilmselgelt oma võimeid üle hinnatud. Kaks samasugust pilti, kus jooksja pikali ja teda turgutatakse oli ennem finišit veel - päris jube. Ilmselt oma osa oli ka lagipähe paistval päikesel ja kaunis soojal ilmal.

Osavõtt on pool võitu.

Jooksule sai registreeritud läbi activia kampaania, kus tuli osta 10 joogijogurtit, et lunastada vaba pääse poolmaratonile. Selleks tuli jätta alles pudelite korgid ja need numbri väljavõtmisel loovutada. Jõudes hommikul Tallinnasse selgus tõsiasi, et korgid olid koju jäänud ja tuli võtta kasutusele plaan B ehk osta uued pudelid. Nüüd saab vähemalt palju jogurtit juua.
Järgmine ja ühtlasi tähtsaim jooks juba nädala pärast 17 septembril Tamperes - Moro Maraton 2016.